Kontakta oss på Toveks Bil Stenungsund (tidigare Autohallen)

Vi finns här för dig, hos oss är du som kund i centrum. Vi säljer nya bilar ifrån Volkswagen, Skoda, SEAT & Volkswagen Transportbilar. Våra säljare är ständigt på utbildningar för att på ett så bra sätt som möjligt kunna vägleda dig till rätt bil utifrån just dina önskemål.

Begagnade bilar hos oss

På begagnat sidan har vi alltid ett stort och bra utbud av fina begagnade bilar i olika storlekar och priser.
På Toveks Bil i Stenungsund kan du köpa en begagnad bil och känna dig trygg med ditt köp.

Verkstad

Vi har en otrolig verkstad med extremt duktiga servicetekniker. Hur vet vi att de är extremt duktiga, varje servicetekniker går varje år på ca 5 veckor utbildning för att kunna hantera just din bil på ett så bra sätt som möjligt. Detta borgar för hög kvalitet.

Försäljning

Öppettider

Måndag-Fredag 10-18
Lördag : 10-13
Röda dagar: Stängt
Se avvikande öppettider här!

Verkstad

Öppettider

Måndag-Fredag
06:45-17:00

Bilförsäljningen

Mattias Eek

Mattias Eek

Säljare Volkswagen/ VW Transportbilar

Telefon 070-168 96 02
mattias.eek@toveksbil.se

Jimmy Stark

Jimmy Stark

Säljare SEAT, Marknadsansvarig

Telefon 070-827 89 59
jimmy.stark@toveksbil.se

Arash Dahan

Arash Dahan

Säljare SEAT

Telefon 070-858 30 16
arash.dahan@toveksbil.se

Anton Martinsson

Anton Martinsson

Säljare SKODA

Telefon 072-720 22 80
anton.martinsson@toveksbil.se

William Andreasson

William Andreasson

Försäljningschef Volkswagen

Telefon 0522-654 318
william.andreasson@toveksbil.se

Daniel Hillbrant

Daniel Hillbrant

Försäljningschef

Telefon 073-822 66 66
daniel.hillbrant@toveksbil.se

Kvalitet

Emelie Ottosson

Emelie Ottosson

Kvalitetschef

Telefon 0303-83800
emelie@toveksbil.se

Verkstad & Service

Johan Albinsson

Johan Albinsson

Servicechef

Telefon
johan@toveksbil.se

Corina Olsson

Corina Olsson

Servicerådgivare

Telefon 072-192 43 62
Telefon 0303-83800
corina@toveksbil.se

Frida Brask

Frida Brask

Servicerådgivare

Telefon 070-858 32 16
frida@toveksbil.se

Mark Everall

Mark Everall

Reservdelschef

Telefon 076-856 58 74
mark@toveksbil.se

Hans Nordgren

Hans Nordgren

Garantihandläggare

Mikael Hilmersson

Mikael Hilmersson

Glas & Däckansvarig

Sturla Thordarsson

Sturla Thordarsson

Servicetekniker

Simon Underlin

Simon Underlin

Servicetekniker

Emil Gullbrandsson

Emil Gullbrandsson

Servicetekniker

Kontaktformulär till bilförsäljning

Så här tycker våra kunder om oss

Kanonbra! Helt suverän service
Och tack för all hjälp...

Stefan Eriksson

Bästa bilaffär i Sverige. Har köps massor av bilar här. Alltid bästa bemötande och kanon bra personal. Sen dom goa gubbarna Daniel o Daniel.

Peter Johannesson

Absolut bästa bilhandlare i Sverige (eventuellt i norden men det finns en bra i södra Danmark också)

Johan Koch

Vilka enastående försäljare. Och vilken service sen. Omöjligt att gå därifrån utan att köpa bil. Jag längtar redan tills det är dax att byta.

Roger Eriksson

Hitta till oss

Våra bilhallar

Vår Volkswagen- & Skodaanläggning i Stenungsund

Vår SEAT-anläggning i Stenungsund