Kontakta oss på Autohallen

Vi finns här för dig, hos oss är du som kund i centrum. Vi säljer nya bilar ifrån Skoda, SEAT & Mazda. Våra säljare är ständigt på utbildningar för att på ett så bra sätt som möjligt kunna vägleda dig till rätt bil utifrån just dina önskemål.

Begagnade bilar hos oss

På begagnat sidan har vi alltid ett stort och bra utbud av fina begagnade bilar i olika storlekar och priser.
På Autohallen i Stenungsund kan du köpa en begagnad bil och känna dig trygg med ditt köp.

Verkstad

Vi har en otrolig verkstad med extremt duktiga servicetekniker. Hur vet vi att de är extremt duktiga, varje service tekniker går varje år på ca 5v utbildning för att kunna hantera just din bil på ett så bra sätt som möjligt. Detta borgar för hög kvalitet.

Försäljning

Öppettider

Måndag-Fredag 10-18
Lördag : 10-13

Verkstad

Öppettider

Måndag-Fredag
06:45-17:00

 

Bilförsäljningen

Daniel Olsson

Daniel Olsson

VD

Telefon 070-839 35 60
daniel@autohallen.se

Daniel Hillbrant

Daniel Hillbrant

Försäljningschef

Telefon 073-822 66 66
daniel.hillbrant@autohallen.se

Arash Dahan

Arash Dahan

Säljare

Telefon 070-858 30 16
arash.dahan@autohallen.se

Jens Lindblom

Jens Lindblom

Säljare

Telefon 070-956 71 70
jens.lindblom@autohallen.se

Hampus Boquist

Hampus Boquist

Begagnatsäljare/ testare

Telefon 070-827 89 59
hampus.boquist@autohallen.se

Anton Martinsson

Anton Martinsson

Säljare Grästorp

Telefon 072-720 22 80
anton.martinsson@autohallen.se

Verkstad & Service

Emelie Ottosson

Emelie Ottosson

Service och kvalitétschef

Telefon 0303-83800
emelie@autohallen.se

Therese Norberg

Therese Norberg

Verkstadsansvarig

Telefon 070-842 33 91
therese@autohallen.se

Corina Olsson

Corina Olsson

Servicerådgivare

Telefon 072-192 43 62
Telefon 0303-83800
corina@autohallen.se

Frida Brask

Frida Brask

Servicerådgivare

Telefon 070-858 32 16
frida@autohallen.se

Victoria Johansson

Victoria Johansson

Reservdelar/ hallvärd

Tommy Johansson

Tommy Johansson

Reservdelschef

Telefon 076-856 58 74
tommy@autohallen.se

Christer Backebrant

Christer Backebrant

Servicetekniker

Emil Gullbrandsson

Emil Gullbrandsson

Servicetekniker

Jimmy Karlsson

Jimmy Karlsson

Servicetekniker

Reza Anvari

Reza Anvari

Servicetekniker

Kontaktformulär

Så här tycker våra kunder om oss

Kanonbra! Helt suverän service
Och tack för all hjälp...

Stefan Eriksson

Bästa bilaffär i Sverige. Har köps massor av bilar här. Alltid bästa bemötande och kanon bra personal. Sen dom goa gubbarna Daniel o Daniel.

Peter Johannesson

Absolut bästa bilhandlare i Sverige (eventuellt i norden men det finns en bra i södra Danmark också)

Johan Koch

Vilka enastående försäljare. Och vilken service sen. Omöjligt att gå därifrån utan att köpa bil. Jag längtar redan tills det är dax att byta.

Roger Eriksson

Hitta till oss

Våra bilhallar

Vår Skoda anläggning i Stenungsund

Vår SEAT & Mazda anläggning i Stenungsund

Vår begagnat-anläggning i Grästorp, alltid välfylld med fina bilar