Kontakta oss på Autohallen

Vi finns här för dig, hos oss är du som kund i centrum. Vi säljer nya bilar ifrån Skoda, SEAT & Mazda. Våra säljare är ständigt på utbildningar för att på ett så bra sätt som möjligt kunna vägleda dig till rätt bil utifrån just dina önskemål.

Begagnade bilar hos oss

På begagnat sidan har vi alltid ett stort och bra utbud av fina begagnade bilar i olika storlekar och priser.
På Autohallen i Stenungsund kan du köpa en begagnad bil och känna dig trygg med ditt köp.

Verkstad

Vi har en otrolig verkstad med extremt duktiga servicetekniker. Hur vet vi att de är extremt duktiga, varje service tekniker går varje år på ca 5v utbildning för att kunna hantera just din bil på ett så bra sätt som möjligt. Detta borgar för hög kvalitet.

Försäljning

Öppettider

Måndag-Fredag 10-18
Lördag : 10-13
Röda dagar: Stängt

Verkstad

Öppettider

Måndag-Fredag
06:45-17:00

Bilförsäljningen

Daniel Olsson

Daniel Olsson

VD

Telefon 070-839 35 60
daniel@autohallen.se

Daniel Hillbrant

Daniel Hillbrant

Försäljningschef

Telefon 073-822 66 66
daniel.hillbrant@autohallen.se

Mattias Eek

Mattias Eek

Key Account Manager

Telefon 070-168 96 02
mattias.eek@autohallen.se

Jimmy Stark

Jimmy Stark

Säljare, Marknadsansvarig

Telefon 070-827 89 59
jimmy.stark@autohallen.se

Arash Dahan

Arash Dahan

Säljare

Telefon 070-858 30 16
arash.dahan@autohallen.se

Anton Martinsson

Anton Martinsson

Säljare

Telefon 072-720 22 80
anton.martinsson@autohallen.se

Kvalitet

Emelie Ottosson

Emelie Ottosson

Kvalitetschef

Telefon 0303-83800
emelie@autohallen.se

Verkstad & Service

Johan Albinsson

Johan Albinsson

Servicechef

Telefon
johan@autohallen.se

Corina Olsson

Corina Olsson

Servicerådgivare

Telefon 072-192 43 62
Telefon 0303-83800
corina@autohallen.se

Frida Brask

Frida Brask

Servicerådgivare

Telefon 070-858 32 16
frida@autohallen.se

Sara Magnusson

Sara Magnusson

Servicerådgivare

Telefon 0303-83800
sara@autohallen.se

Christer Backebrant

Christer Backebrant

Verkstadschef

Mark Everall

Mark Everall

Reservdelschef

Telefon 076-856 58 74
mark@autohallen.se

Hans Nordgren

Hans Nordgren

Garantihandläggare

Mikael Hilmersson

Mikael Hilmersson

Glas & Däckansvarig

Sturla Thordarsson

Sturla Thordarsson

Servicetekniker

Simon Underlin

Simon Underlin

Servicetekniker

Mohammad Almohamad

Mohammad Almohamad

Servicetekniker

Emil Gullbrandsson

Emil Gullbrandsson

Servicetekniker

Victoria Johansson

Victoria Johansson

Hallvärd

Kontaktformulär till bilförsäljning

Så här tycker våra kunder om oss

Kanonbra! Helt suverän service
Och tack för all hjälp...

Stefan Eriksson

Bästa bilaffär i Sverige. Har köps massor av bilar här. Alltid bästa bemötande och kanon bra personal. Sen dom goa gubbarna Daniel o Daniel.

Peter Johannesson

Absolut bästa bilhandlare i Sverige (eventuellt i norden men det finns en bra i södra Danmark också)

Johan Koch

Vilka enastående försäljare. Och vilken service sen. Omöjligt att gå därifrån utan att köpa bil. Jag längtar redan tills det är dax att byta.

Roger Eriksson

Hitta till oss

Våra bilhallar

Vår Skoda anläggning i Stenungsund

Vår SEAT & Mazda anläggning i Stenungsund